Ważne informacje o egzaminie czeladniczym dla uczniów kl. III

Aktualności

  • Dodano: 2024-03-22

Ważne informacje o egzaminie czeladniczym dla uczniów kl. III


UWAGA uczniowie kl. III WAŻNE INFORMACJE w sprawie zawiadamiania i przebiegu egzaminu czeladniczego w roku 2024.

Cały czas zmieniamy się dla Was, ponieważ chcemy, żeby wszystkie informacje dotyczące egzaminów docierały do Was, jak najszybciej.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie kafelek Wyniki egzaminu/profil kandydata. Tam będziecie mogli dowiedzieć się o terminie i o wyniku egzaminu czeladniczego.
Zobaczcie jakie to proste!!!!
• Po wprowadzeniu Waszego wniosku o dopuszczenie do egzaminu, otrzymacie od nas smsa z informacją o zarejestrowaniu Was w naszym systemie
• Po ustaleniu terminu egzaminu praktycznego i teoretycznego, otrzymacie od nas sms z hasłem dostępu do profilu kandydata na stronie internetowej Izby ( będzie tam do pobrania skierowanie na Wasz egzamin)


Dzięki zalogowaniu się na profil kandydata macie dostęp do najważniejszych informacji - terminu egzaminu, a następnie wyniku. Przypominamy, że bardzo ważne jest podanie aktualnego numeru telefonu na wniosku o dopuszczenie do egzaminu czeladniczego. Pamiętajcie, że jeżeli ulegnie on zmianie, też musimy o tym wiedzieć.
 

Jeżeli napotkacie jakieś trudności, zgubicie hasło, nie będziecie potrafili się zalogować, dzwońcie, jesteśmy po to, żeby Wam pomóc.
Egzamin czeladniczy składa się z dwóch części praktycznej i teoretycznej. W pierwszej kolejności każdy z Was będzie przystępował do etapu praktycznego, który maksymalnie trwa do trzech dni.
 

Na każdym skierowaniu jest informacja, gdzie i kiedy odbędzie się egzamin praktyczny i teoretyczny, a także, co musicie ze sobą zabrać, pamiętajcie o tym!!!! Bez tego nie zostaniecie dopuszczeni do egzaminu!
Etap teoretyczny egzaminu podzielony jest na dwie części - ustną i pisemną.
Na części ustnej odpowiadacie na pytania z tematów - technologia, maszynoznawstwo i materiałoznawstwo.
 

Czytajcie pytania ze zrozumieniem. Nie poddawajcie się, gdy po pierwszym przeczytaniu nie zrozumiecie pytania. W pośpiechu i stresie każdemu z nas zdarzyło się źle zrozumieć to, co czyta. Warto spróbować jeszcze raz i na spokojnie przeczytać polecenia.
Część pisemna odbywa się w formie testu, na którym odpowiadacie na pytania z siedmiu tematów. To wcale nie jest takie trudne, wystarczy pamiętać, żeby w pierwszej kolejności zaznaczać odpowiedzi, których jesteśmy pewni, omijać zaś pytania, które wymagają dłuższego namysłu. Na końcu możemy powrócić do problematycznych kwestii.
 

Sekretarz przypomni Wam o tych zasadach podczas egzaminu.
Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Wam przy przystąpieniu do jednego z najważniejszych egzaminów w Waszym życiu. Życzymy Wam spokoju i koncentracji. Wykorzystajcie wiedzę i umiejętności, które zdobywaliście przez trzy lata nauki u pracodawcy i w Branżowej Szkole I stopnia. Trzymamy za Was kciuki i jesteśmy przekonani, że zdany egzamin i tytuł czeladnika będą dla Was przepustką do przyszłej kariery!!!
Powodzenia !!!!


źródło: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu


 

 


Najnowsze informacje

Szanowni Rzemieślnicy !

Biuro Cechu będzie nieczynne w dniach: 28.05.2024r.(wtorek) - wyjazd służbowy oraz 31.05.2024r.(piątek) - urlop...

Czytaj więcej

Szanowni Rzemieślnicy

W dniu 19 marca 2024 r. (wtorek) o godz. 17:00 odprawiona zostanie msza św. w Bazylice Mniejszej - Fara Leszczyńska ul....

Czytaj więcej

UWAGA!

ZMIANY W EGZAMINACH CZELADNICZYCH W ZAWODZIE FRYZJER OD 01.01.2024 R.

Czytaj więcej